Design a site like this with WordPress.com
Sākt darbu

Pētījumi pierāda, ka nocicepciju un sāpes var regulēt neatkarīgi vienu no otras. Katru no tām regulē atsevišķas sistēmas, kas kukaiņiem īsti nav novērotas.

“Viena no raksturīgākajām lietām cilvēka sāpju uztveršanā ir tāda, ka nervu signāli smadzenēs tās var modulēt. Piemēram, kareivji kaujas laukā nereti nepamana nopietnus ievainojumus, jo organisma opioīdi apspiež nociceptīvo signālu. Mēs vēlējāmies noskaidrot, vai insektu smadzenēs ir nervu mehānisms, kas padarītu iespējamu sāpēm līdzīgu reakciju. Tādu, kas nebūtu vienkārša nocicepcija,” izdevumam “Newsweek” skaidroja neirobioloģe Matilda Gibonsa.

Pētnieki pārskatīja zinātnisko literatūru un atklāja vairākus pierādījumus, kas liecina, ka šis mehānisms insektiem patiešām piemīt. Lai arī insektu organismā nav opioīdu receptoru gēnu, kas mazinātu sāpes, tiem ir citi proteīni, kas izstrādājas traumas brīdī un principā pilda tādu pašu uzdevumu.

Kopumā varētu teikt, ka insektiem ir kaut kāda veida sāpju uztveršanas spēja un kontroles sistēma, kas varētu būt līdzīga mūsējai.

Pētījums publicēts zinātniskajā žurnālā “Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: