Design a site like this with WordPress.com
Sākt darbu

Jaunajai FTX vadībai priekšā ir sarežģīts uzdevums – izmantot bankrota procedūru tā, lai biržas klienti atgūtu maksimāli daudz ieguldītās naudas. Atsevišķi aktīvi atrodas ārpus ASV jurisdikcijas, piemēram Bahamu salās, kur FTX iepriekšējie vadītāji veikuši riskantās operācijas.

Benkmans-Frīds bieži ziņojis darbiniekiem par saviem lēmumiem, izmantojot ziņapmaiņas lietotnes, kurās ziņas pēc to izlasīšanas automātiski dzēstas.

Otrdien FTX advokāti izvirzījuši nopietnas apsūdzības pret bijušajiem platformas vadītājiem, it īpaši Benkmanu-Frīdu. Tiek norādīts, ka iepriekšējai vadībai trūcis profesionalitātes kriptoaktīvu pārvaldībā.

“Mūsu priekšā sabrukusi starptautiska organizācija, kuru vadīja Sems Benkmans-Frīds. FTX krahs ir viens no negaidītākajiem un sarežģītākajiem krahiem ASV un pasaules korporatīvajā vēsturē,” sacīja Bromlijs.

Jaunais FTX ģenerāldirektors Džons Rejs pagājušajā nedēļā paziņoja tiesai, ka uzņēmuma korporatīvie fondi izmantoti darbinieku māju iegādei Bahamās, turklāt nav neviena darījumu apliecinoša dokumenta.

Reja rīcībā būs virkne juridisko instrumentu, kas ļaus izsekot un varbūt arī atgūt zaudētos aktīvus, kurus ieguldījuši investori. Tas varētu skart arī klientus, kuri īsi pirms FTX kraha savāca aktīvus no biržas. Piemēram, pērn pēc investīciju piesaistes Benkmans-Frīds uz savu kontu pārskatījis 300 miljonus dolāru.

Paredzams, ka FTX vadībai būs nepieciešami vairāki mēneši, lai tiktu skaidrībā ar visu klientu pretenzijām, kā arī ar FTX saistīto kompāniju “Alameda Research”. Tiks veikta pilna revīzijai un atskaite par uzņēmuma aktīviem un parādiem būs gatava ne ātrāk kā janvārī. Jau šobrīd redzams, ka atsevišķas kompānijas daļas ir maksātnespējīgas.

https://1957a61a86ef181e9d81f2d5112578ed.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: