Design a site like this with WordPress.com
Sākt darbu

Ietekmīgās kriptobiržas krahs: nav skaidrs, kā atmaksāt miljardos mērāmos parādus

TVNET | FINANCENET

TVNET | FINANCENET

2022. gada 24. novembris 11:45

18

FTX bijušais vadītājs Sems Benkmans-Frīds
FTX bijušais vadītājs Sems Benkmans-Frīds Foto: AFP / Scanpix

Delavēras štatā ASV kriptobiržas FTX jaunā vadība iesniegusi tiesā dokumentus, lai sāktu bankrota procedūru. Vai FTX jaunā vadība spēs panākt līdzekļu atdošanu investoriem, skaidro “The Wall Street Journal”.

https://1957a61a86ef181e9d81f2d5112578ed.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Tiesas process saistībā ar FTX bankrotu kļuva par vienu no svarīgākajiem punktiem uzņēmuma aktīvu atgūšanā, kas vēl ir iespējama. Turklāt izmeklētāji arī cenšas noskaidrot, kurš tad īsti ir atbildīgs par uzņēmuma klientu zaudēto naudu.

“FTX kontrolēja nepieredzējuši un naivi cilvēki, bet daži no viņiem bija arī negodīgi,” sacīja jaunais FTX pārvaldības komandas padomnieks Džeimss Bromlijs. Līdzšinējais kompānijas vadītājs Sems Benkmans-Frīds notikušo nav komentējis.

Jaunie FTX vadītāji veiks auditu, lai noskaidrotu, cik daudz naudas kriptobirža zaudējusi riskantu operāciju dēļ, ko vadījis Benkmans-Frīds. Jaunie vadītāji piesaistījuši arī izmeklētājus, lai meklētu iespējas atgūt zaudētos līdzekļus.

Ņujorkas prokurori un ASV Vērtspapīru un biržu komisijas pārstāvji izskata visus FTX sabrukuma apstākļus, kas radījuši jaunus satricinājumus kriptovalūtu tirgū.

Klientu līdzekļi biržā ir iesaldēti, un arvien mazāka ir ticība, ka investoriem izdosies kādreiz atgūt zaudēto. Pagaidām nav zināms, kāda ir starpība starp FTX pieejamajiem aktīviem un parādsaistībām pret klientiem.

Pēc Bromlija vārdiem, uzņēmumam ir vairāki miljoni individuālo un industriālo klientu. Tiesas dokumenti liecina, ka 50 lielākajiem kreditoriem vien uzņēmums ir parādā trīs miljardus dolāru. Tāpat sākti arī drošības pasākumi, lai pasargātu uzņēmumu no kiberuzbrukumiem, kas pastiprinājušies pēc paziņojuma par FTX bankrotu.

https://1957a61a86ef181e9d81f2d5112578ed.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: