Pēc zemestrīces ieplaisājušā piramīdā atrod antīku templi

Sagatavoja Rolands Virks

Sagatavoja Rolands Virks

2018. gada 17. jūlijs 00:01

Foto: EPA/Scanpix

Lai arī zemestrīces parasti sagādā postījumus un nedienas, tomēr šoreiz šī dabas parādība Meksikā vismaz arheologiem izrādījusies ļoti noderīga. Proti, ieplaisājušas senas piramīdas iekšienē atklājies iepriekš nepamanīts templis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā vēsta «BBC», 7 balles spēcīgā zemestrīce satricināja Meksikas centrālo daļu 2017. gada 19. septembrī, bet divpadsmit dienas vēlāk šajā pašā vietā izcēlās 8,1 balli spēcīga zemestrīce. Pirmās zemestrīces laikā bojā gāja vairāk nekā 200 cilvēku, tika sagrautas un bojātas vairākas būves, to skaitā arī senā piramīda.

Kad arheologi, izmantojot radarus, centās novērtēt 13. gadsimtā celtās piramīdas bojājumus, atklājās, ka tās iekšienē ir vēl senāks templis. Apslēptās tempļa drupas varētu būt vairāk nekā 800 gadu senas.

Templi, iespējams, uzcēla acteki 1150. gadā. Tas ir sešus metrus garš un četrus metrus plats. Tā iekšienē atradās māla lauskas un vīraka izdeguļi.

Zemestrīces laikā daļēji sabruka piramīdas centrālā struktūra, bojājot divus zināmos piramīdas tempļus. Viens no tiem bija veltīts acteku lietus dievam Tlalokam, bet otrs – saules un kara dievam Uicilopočtli. Jaunatrastais templis ir ļoti līdzīgs abiem pārējiem piramīdas tempļiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Sākt darbu
%d bloggers like this: