Abonentiem

Tenočtitlāna – peldošā acteku pilsēta, kuru iznīcināja spāņu mantkārībaTenočtitlānas iekarošana Foto: Wikimedia Commons

TVNET
Rolands Virks

TVNET, Rolands Virks

2021. gada 9. oktobris 00:00

2

Tenočtitlāna bija acteku pilsēta, kas zēla un plauka starp mūsu ēras 1325. un 1521. gadu. Uz salām būvētajai pilsētai bija sarežģīta kanālu un ceļu sistēma, kas ļāva ar visu nepieciešamo apgādāt simtiem tūkstošu lepnās pilsētas iedzīvotāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

https://8f7bd1fb1e9c746b3da1e6bf3b6c891a.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Kortess no Kubas uz Tenočtitlānu 1519. gada 18. februārī devās ar 550 karevjiem, 16 zirgiem, 10 lieliem un četriem maziem lielgabaliem. Lai arī šī ekspedīcija it kā bija paredzēta, lai sludinātu kristietību un godinātu Spāniju, patiesais mērķis bija viens – zelts.

Kortess devās Tabasko virzienā, kur ar musketēm un zirgiem ātri vien sakāva vietējo armiju, kas bija 12 tūkstošus vīru liela. Vietējie nekad nebija redzējuši zirgus, tāpēc daudziem tie likās kā mītiski briesmoņi, no kuriem labāk bēgt.

Beigu beigās Kortess ar 400 vīru lielu armiju maršēja Tenočtitlānas virzienā. Tiesa, viņa armiju papildināja arī aptuveni 3000 liela maiju, tabaskāņu un totonaku indiāņu armija. Pilsēta tika ielenkta, tika iznīcināti akvedukti un nogriezta pārtikas piegāde pilsētai. Rezultātā pilsētā iestājās bads un sāka plosīties spāņu atvestās slimības, pret kurām actekiem nebija imunitātes.

Spāņu uzvara bija garantēta. Pilsēta konkistadoru rokās nonāca 1521. gada augustā, un uz tās drupām tika uzbūvēta spāņu kol

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Sākt darbu
%d bloggers like this: