Ziemeļkoreja uz Covid-19 katastrofas sliekšņa, norāda eksperti

The Guardian

The Guardian

North Korea on brink of Covid-19 catastrophe, say experts

Justin McCurry in Tokyo – Yesterday 2:44 PMSekot

View Profile

Reaģēt|46

© Nodrošina The Guardian

NOrth Korea stāv uz Covid-19 katastrofas sliekšņa, ja vien netiks ātri veikti pasākumi, lai nodrošinātu vakcīnas un narkotiku ārstēšanu, brīdinājuši eksperti, jo to cilvēku skaits, par kuriem ziņots, ka viņi ir saslimuši, pieauga līdz gandrīz 1,5 miljoniem.

Izolētā valsts otrdien ziņoja par vēl vienu lielu jaunu gadījumu skaita pieaugumu, ko tā turpina dēvēt par “drudzi”, dažas dienas pēc tam, kad tā atzina, ka pirmo reizi kopš globālās pandēmijas sākuma ir identificējusi Covid-19 infekcijas.

Tajā reģistrēti vēl 269 510 saslimšanas gadījumi un vēl seši nāves gadījumi , līdz ar to kopējais skaits kopš pagājušā mēneša beigām sasniedzis 56. Kopš pagājušās ceturtdienas, kad tika ziņots par pirmo saslimšanas gadījumu, ar vīrusu saslimuši aptuveni 1,48 miljoni cilvēku, un vismaz 663 910 cilvēki atradušies karantīnā, liecina oficiālie dati. Uzliesmojums gandrīz noteikti ir lielāks nekā oficiālais sasniegums, ņemot vērā testu un resursu trūkumu, lai uzraudzītu un ārstētu slimos.

Ievērojams Covid-19 uzliesmojums varētu izraisīt humanitāro krīzi Ziemeļkorejā, kur ekonomiku ir skārusi pandēmijas laikā īstenota tās robežas slēgšana ar Ķīnu – tās galveno tirdzniecības partneri – dabas katastrofas un gadiem ilgās starptautiskās sankcijas, kas noteiktas, reaģējot uz ballistisko raķešu izmēģinājumiem.

Tiek uzskatīts, ka režīms nav vakcinējis nevienu no saviem iedzīvotājiem, un tam nav pieejami pretvīrusu medikamenti, kas izmantoti Covid-19 ārstēšanai citās valstīs. Tās slimnīcām ir maz intensīvās terapijas resursu, lai ārstētu smagus gadījumus, un plašais nepietiekamais uzturs ir padarījis 26 miljonus iedzīvotāju uzņēmīgākus pret smagām slimībām.

Video Player is loading.

0

Turpināt lasīt


Tēmas jums

 AdChoices

Buses carrying service members of Ukrainian forces who have surrendered after weeks holed up at Azovstal steel works arrive in Olenivka

Reuters
https://static.dw.com/image/61791108_403.jpg

DW

VAIRĀK JUMS

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Sākt darbu
%d bloggers like this: