Somijas karaspēks maijā niinisalo veic militārās mācības.

The Washington Post

The Washington Post

Sweden joins Finland in seeking NATO membership

Missy Ryan – 3h agoFollow

React

© Roni Rekomaa/Bloomberg

RUSSIA var būt pieklusināta atbilde uz Somijas un Zviedrijas lēmumu meklēt dalību NATO, neskatoties uz iepriekšējiem atriebības draudiem, pirmdien ierosināja prezidents Vladimirs Putins, jo Kremlis rēķinās ar Eiropas drošības kārtības pārveidošanu, ko izraisīja tās iebrukums Ukrainā.

Putins sacīja, ka Somijas un Zviedrijas iestāšanās NATO nerada nenovēršamas briesmas Krievijai, lai gan to pievienošanās, ja to pievienošanās tiks pabeigta, papildinās Krieviju un NATO kopīgo robežu simtiem jūdžu. Bet, Krievijas līderis brīdināja, tas pats nebūtu taisnība, ja NATO veiktu militāru spēku koncentrēšanu abās valstīs.”Krievijai nav problēmu ar Somiju un Zviedriju, un šajā ziņā paplašināšanās uz šo valstu rēķina nerada mums tūlītējus draudus,” televīzijas piezīmēs sacīja Putins. “Bet militārās infrastruktūras paplašināšanās šajā teritorijā noteikti izraisīs mūsu reakciju.”

“Kas tas būs, mēs skatīsimies, balstoties uz draudiem, kas mums tiks radīti. Tas nozīmē, ka problēmas tiek radītas no tukša gaisa,” viņš sacīja, vainojot Amerikas Savienotās Valstis Ziemeļvalstu vēsturiskajā maiņā. “Mēs attiecīgi atbildēsim.”

Putins pirmdien uzstājās, kad Zviedrijas valdība paziņoja, ka pievienosies kaimiņvalstij Somijai, izsludinot NATO piedāvājumu , un šis process, kā alianses amatpersonas cer, tiks pabeigts tuvāko mēnešu laikā. Premjerministre Magdalēna Andersone sacīja, ka liels vairākums Zviedrijas parlamentā atbalsta pievienošanos NATO, izbeidzot gadu desmitiem ilgušo pozīciju ārpus 30 dalībvalstu bloka. “Mēs atstājam vienu laikmetu aiz muguras un ieejam jaunā laikmetā,” sacīja Andersons.

Turpināt lasīt


Tēmas jums

 AdChoices

Pictures have emerged purportedly showing injured Ukrainian soldiers arriving in Novoazovsk, a town held by Russian-backed rebels

BBC News

ABC News

VAIRĀK JUMS

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Sākt darbu
%d bloggers like this: